Antyki

Prezentowane przez nas eksponaty to dzieła sztuki użytkowej. Antyki o pięknej formie, wykonane ze szlachetnych materiałów wypełniając wnętrze domu są dumą swoich właścicieli. Posiadają poza swoją funkcją użytkową wysoką wartość artystyczną co przekłada się na realną wartość ekonomiczną. Tak jak obrazy czy rzeźby są alternatywnym dobrem inwestycyjnym.

Specjalizujemy się w meblach z okresu międzywojennego w stylu art deco. Przed wojną meble art deco były produktem luksusowym, projektowanym przez artystów, często profesorów ASP i wykonywanym ręcznie przez solidnych rzemieślników. Zamawianym przez zamożne elity. Przetrwały próbę czasu a dawność przydaje im dodatkowej wartości. Od czasu światowej ekspozycji Art Deco 1910-1939 w 2003 r. w Victoria and Albert Museum w Londynie są znów obiektem pożądania wśród kolekcjonerów i wypełniają stylowe salony. Należy pamiętać, że Polska, dzięki świetnym artystom miała swój znaczący wkład w kształtowaniu się europejskiego stylu art deco lat 20 i 30 XX w.

Prezentujemy również dodatki takie jak lampy i żyrandole, szkło oraz srebra i platery.

Galeria ma formę strony internetowej, nie mamy salonu ekspozycyjnego. Stan poszczególnych eksponatów jest dokładnie opisany w zakładce z opisem, w razie pytań z przyjemnością podamy więcej szczegółów oraz doślemy dodatkowe zdjęcia.

Rzeczy prezentowane pochodzą w większości z prywatnych kolekcji. Jesteśmy nastawieni na jakość artystyczną a nie na skalę.

Zapraszamy do współpracy.